Add build version using GitHub Actions

Коли реліз все ближче і потрібно підтримувати кілька середовищ, а потім кілька версій, то постає питання: "Як можна додати версійність до програмного продукту?".

Semantic Versioning

Semantic Versioning (SemVer) - стандарт схеми версіювання, який не прив'язаний до жодної з мов програмування. Він описується наступною моделлю major.minor.patch-pre-release.build, до прикладу 0.1.0-rc.44. Коли ми робимо зміни в нашій аплікації/бібліотеці нам необхідно збільшувати цифровий ідентифікатор. Наступні правила описують зміну цифрового ідентифікатора:

 • major - архітектурні зміни, несумісний API
 • minor - новий функціонал, додали зворотну сумісність до API
 • patch - виправлення помилок чи проблем безпеки
 • pre-release - опційний аргумент, щоб ідентифікувати версію яка ще не готова до production - alfa, beta, rc(release candidate)
 • build - опційний аргумент, що визначає версію збірки продукту.

Add version to solution

Ми вже знаємо як створювати семантичну версію продукту. Щоб додати її до нашого рішення необхідно обрати *.csproj або Directory.build.props до якого ми будемо додавати версійність і додати атрибут VersionPrefix. Відповідно цей атрибут буде доданий до нашої збірки.

<PropertyGroup>
 <VersionPrefix>0.1.0</VersionPrefix>
</PropertyGroup>

Тут важливо використовувати атрибут VersionPrefix, а не Version, бо ми ще хочемо додавати pre-release опційний атрибут до нашої кінцевої версії.

Add API for versions

Для того, щоб створити API, який буде повертати версію продукту необхідно створити контролер, який буде з атрибутів assembly отримувати версію. Код нижче описує як це можна зробити

[HttpGet]
public string GetVersion()
  => Assembly
   .GetExecutingAssembly()
   .GetCustomAttribute<AssemblyInformationalVersionAttribute>()
   .InformationalVersion;

Add build version

Для завершення рішення залишилось додати білд версію. Для цього нам необхідно знати дві речі:

 1. Команда dotnet build підтримує параметр --version-suffix який додає суфікс до версії під час збору аплікації.
 2. GitHub Actions надає набір визначених змінних про контекст виконання одиниці автоматизації. Для нас є цікавим змінна github.run_number - унікальний ідентифікатор запуску одиниці автоматизації, який збільшується на одиницю під час кожного запуску і починається також з одиниці.

Зібравши попередні два пункти, ми можемо описати команду збору проекту наступним чином:

dotnet build -c Release --version-suffix rc+${{github.run_number}}

Додаємо цю команду в крок одиниці автоматизації і все готово.

Summary

SemVer є стандартизованим підходом до версіювання, який спрощує інтеграцію аплікації з іншими системами; також з допомогою версіювання можна легко відслідкувати помилки в аплікації (ми розуміємо в якій версії помилка з'явилась і в якій її виправили).
Описаний вище підхід дозволяє досить швидко додавати версійність до аплікації, також його можна використовувати з іншими CI платформами. І ще одне, коли продукт/бібліотека використовує стандарт SemVer, то легко налаштувати dependabot, про який я описував тут, що буде автоматично апдейтити patch версії. Приклад GitHub проекту можна глянути нижче

18